Informace o nás

Historie vzniku našeho bikerského klubu se datuje od roku 1993. Původní název klubu byl A 13 Bike Říčany, který se ale po několika sezonách rozdělil. Většina členů pokračovala v aktivní činnosti pod novým názvem PAB 1.3 Bike. V roce 2008 jsme upustili od nesrozumitelného názvu a klub přejmenovali na Kolospolek Říčany. Naší hlavní aktivitou v sezoně je horská cyklistika a v zimě klasické lyžování. Pokud to jde nebráníme se vyjet na kolech i ve sněhu.

Fungujeme již šestnáctým rokem a stále nás to baví. Parta je výborná a nacházejí si k nám cestu i noví členové. Pořádáme pravidelné tréninky, při nichž se připravujeme na bikové maratony a zahraniční kempy, na které vyrážíme téměř každoročně s CK Trip.

V již zmíněném roce 2008 došlo ke spojení s další partou nadšenců a tím i k oživení činnosti našeho klubu. Po krátké pauze jsme opět vyrazili na oblíbený bikekemp s CK Trip, tentokrát do okolí Hintertuxu do rakouských Alp, oblasti Zillertalu. Během čtyř etap jsme navštívili několik údolí, každé zakončené větší či menší přehradou. Nejnáročnější výjezd jsme absolvovali na ledovec Tux, kde nám byly odměnou nádherné výhledy a v tuto dobu zvláštní procházka po sněhu.

Rok 2009 odstartovala tradiční novoroční vyjížďka a abychom zůstali věrni tradici, část z nás ji absolvovala na bikách a část na kolečkových lyžích. Rychlé tempo a závodní nadšení nám i v této sezoně vydrželo, tak že jsme absolvovali několik cyklomaratonů i kratších závodů, což je příjemné zpestření a zúročení tréninkových kilometrů. Krátké zprávy z některých závodů najdete v sekci "novinky". A bikekemp s CK Trip? Samozřejmě byl, tentokrát v Itálii v údolí Val di Sole. Čtyři náročné etapy, z nichž jedna nás dovedla z Passo Tonale (1.883 m n.m.) až do nadmořské výšky 2.613 metrů, při další jsme navštívili věhlasné lyžařské středisko Madonna di Campiglio. Je konec listopadu a pomalu již začíná příprava na další sezonu, pozvolné najíždění kilometrů, plánování závodů a dlšího bikekempu s CK Trip, tentokrát do slunného koutu Rakouska ke Korutanským jezerům.

18. sezona - rok 2010. Rekordní účast na novoroční vyjížďce - 22 bikerů. Slušný start do další sezony. Fotky k nahlédnutí ve fotogalerii. Již připravujeme řadu akcí, o kterých zde najdete informace.

19. sezona - 2011. Vydařená novoroční vyjížďka, 19 sportovců, jako již tradičně část na bikách a část na běžkách. Počasí výborné, jeden stupeň pod nulou, nic nepadalo a cesty v lese krásně ujeté. Prima 30 km zakončených u lesního rybníčku se spoustou "dobrot" (fotky ve fotogalerii).